Anzak Koyunda Şafak Ayini Video ve Resimleri Haberi

Çanakkale’de Anzak çıkarmasını 103 yıl dönümünde Arıburnu önündeki Anzak koyunda Şafak ayını öncesi binlerce Anzak geceden geldikleri koy da sabaha kadar uyku tulumlarının içerisinde aynı bekliyorlar Anzak koyunda ki halinden videolar ve fotoğraflar tarafımıza iletin dikçe siz değerli ziyaretçilerimizle paylaşacağız yorum yapmayı unutmayın.
Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’nda Arıburnu önündeki Anzak koyunda yapılacak olan ayinin öncesinde gece geç saatlerde Konya şimdiden anzaklar geldi uyku tulumları içerisinde ayini beklemeye başladılar bile..

Bölgede kurulmuş olan kocaman ekranlardan savaş ile ilgili belgeseller izliyorlar savaşa katılan askerlerin anılarının anlatıldığı röportajlarda Bu dev ekranlarda anzaklılar için yayınlanıyor bekleyiş devam ediyor.

Çanakkale Kara Savaşları’nın 103. yılı münasebetiyle Gelibolu Yarımadası’nda bulunan Anzak Koyu’nda, “Şafak Ayini” düzenlendi. Gece Çanakkale’den Gelibolu’ya geçen Avustralyalı ve Yeni Zelandalılar, uyku tulumları ve battaniyeler içinde, töreni izledi.

Anzak Ayini Nedir ? Neden Yapılır ? Tarihi Nedir ?

AnZak Birinci Dünya Savaşı’nda başlarında, Avustralya ve Yeni Zelanda kolordusu kelimelerin ilk harflerinin kısaltılması ile oluşan bir terimdir arkadaşlar. Anzaklar, 1915’te Çanakkale’de Daha sonra da Ortadoğu ve Avrupa’da müttefikleri adına savaşmış insanlardır. Anzak günü de Avustralyalı ve yeni zelandalı askerlerin, 25 Nisan 1915’te Gelibolu’da karaya çıkışının yıldönümünü kutlamak anlamına gelmektedir.

 

Bir önceki içeriğimizBayburt'ta Ramazan Şimşek ve Oğlu Ali Şimşek Pompalı Tüfekle Vurularak Öldürüldü. başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Makalede etiketleme yok
Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir