Basur , Hemoroid Tedavisi nasıl Yapılır ?

Ben Hemoroid Olduğunu Nasıl Anlarım?
İlk olarak, sağlık kuruluşu, belki bir yağlanmış eldivenli parmak veya anoskop veya anoskop gibi çalışan bir Proktoskop ((rektumun alt birkaç santim görüntülemek için içi boş, ışıklı tüp) takarak, anal bölgede bakmak, ama olacak ) daha kapsamlı bir rektal sınav sağlar.

Daha prosedürler, iç hemoroid tespit veya anal fissür, kolit, Crohn hastalığı ve kolorektal kanser gibi sık sık anal kanamaya neden diğer hastalıkları ekarte etmek gerekebilir.

(Alt kolon, sigmoid veya içine) anal kanal içine daha görmek için, sigmoidoskopi kullanılabilir, ya da tüm kolon kolonoskopi ile görülebilir. Her iki prosedürleri için, bir ışıklı, esnek görüntüleme tüp rektuma yerleştirilir. Bir baryum X-ray ayrıca tüm kolon iç hatlarını gösterebilir. İlk olarak, bir baryumlu X-ışınları alt mide-bağırsak sisteminin alınır verilir.

Hemoroid için Tedaviler Nelerdir?
Eğer hemoroid geliştirmek kez aşağıdaki işlemlerden birini geçmesi sürece, genellikle tamamen gitme. Onlarla yaşayan tolere böylece Onlar, ancak, daha iyi alabilirsiniz. Hem geleneksel ve alternatif uygulayıcıları diyet hemoroid için en iyi tedavi düşünün. Işlenmiş gıdalar yüksek lifli gıdalar zengin ve düşük bir diyet önemlidir. Bir gün de sekiz sekiz ons gözlük altı sıvı alımını arttırmak önemlidir. Eğer herhangi bir sağlık probleminiz varsa veya ilacı eğer sıvı ihtiyaçları hakkında sağlık kuruluşu ile kontrol edin. Diyet değişiklikleri ilaç ya da cerrahi reçete bile gerekli olacaktır.

Çoğu hemoroid tedavileri ağrı ve kaşıntı en aza hedefliyoruz. Sıcak (ama sıcak değil) oturma banyoları en çok zaman onur ve önerilen tedavi vardır: özellikle bağırsak hareketinden sonra, bir gün, 15 dakika ılık suda yaklaşık üç inç birkaç kez oturun. Bu alanda şişme azaltmaya yardımcı olur ve sfinkter kası spazmı rahatlatır. Eğer hamile iseniz, devam etmeden önce sağlık kuruluşu ile, diyet değişiklikleri de dahil olmak üzere, herhangi bir tedavi tartışmak.

Eğer hemoroid tanısı olan varsa genellikle iki hafta içinde rahatsızlık azaltır reçete gibi yüksek lifli diyet oturma banyolarında ve Tylenol ile birlikte. Semptomlar devam ederse veya şiddetli ise sağlık kuruluşu aşağıdaki işlemlerden birini önerebilir. Birçok doktor ofisinde yapılabilir.

Enjeksiyon. Bir iç hemoroid bir iz oluşturur ve hemoroit kapatan bir solüsyonu enjekte edilebilir. Herhangi bir enjeksiyon yaptığı gibi enjeksiyon, sadece biraz acıyor.
Bantlama. Prolapsed hemoroid genellikle lastik bant ligasyonu-kullanılarak kaldırılır. Özel araç neredeyse anında onun kan akımı kapatılması, hemoroid etrafında küçük bir lastik bant korur. Bir hafta içinde, hemoroid shrivels ve düşer.

Pıhtılaşma veya dağlama. Elektrikli sonda, bir lazer ışını veya kızılötesi ışık kullanarak, küçük bir yanık acısız kapalı kapatmak ve küçültmek için neden hemoroit sonuna mühürler. Bu sarkması hemoroid için çok faydalıdır.
Cerrahi. Büyük iç hemoroid ya da (örneğin yaşamak çok acı olan tromboze hemoroid gibi) son derece rahatsız dış hemoroid için, doktorunuz, geleneksel cerrahi denilen hemoroidopeksi seçebilir.
Hemoroid kaldırma tedavileri çok etkilidir, ancak diyet ve yaşam tarzı değişiklikleri yapılmadığı sürece, hemoroid tekrarlayabilir.

Bir önceki içeriğimizAşırı Baş Ağrısı Neden Olur ? Nasıl geçer ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Makalede etiketleme yok
Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir