Erkeklerde Ergenlik Dönemi Belirtileri

Ergenlik bir çocuğun hayatının en kafa karıştırıcı ve heyecan verici zamanlardan biri olabilir. Ergenlik sırasında, erkek vücutları geliştirmek ve daha bir adamın vücuduna gibi bakmaya başlar gibi değiştirmek göreceksiniz. Ergenlik sırasında, erkek, uzun boylu büyümeye daha fazla vücut saç ve koku geliştirmek ve cinsel organlarını yanı sıra, daha fazla cinsel duygular geliştirecek olacaktır. Ergenlik her çocuğun vücudunda birçok fiziksel ve duygusal değişikliklere neden olur. Çocuklar genellikle 9-14 yaşları ve desen takip ergenlik değişimleri arasında ergenlik başlar rağmen, her çocuk kendi hızda gelişir. Eğer ergenlik isabet varsa bilmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin.

İlk Olarak Fiziksel işaretler ve Değişimler Belirlenir
Eğer daha fazla vücut kokusu varsa bakın. Sizin hormonlar yol açabilir ter bezleri, biraz daha kokusu ve farklı koku etkileyebilir. Eğer vücut kokusu bir değişiklik varsa, o zaman bu kadar zaten yapıyorsun değil giyen deodorantı başlatmak için zaman olabilir. Ayrıca temiz vücut duygu ve kokulu tutmak için daha sık duş gerekebilir.

Cinsel Organ Bölgesinde Kıllanma Meydana gelir
Senin testis boyutlarında bir artış olup olmadığını kontrol edin. Senin Testislerin boyutu artmaktadır ise, o zaman muhtemelen ergenlik isabet ettik. Bu ergenliğin ilk belirtilerinden biridir ve her zaman noktaya kolay değildir. Sizin testisleri yetişkinliğe ergenlik çocukluktan büyümeye devam edecek

Testisler ve Penis Büyümeye Başlar

Penis ve skrotum boyutunda bir artış olup olmadığını kontrol edin. Senin testislerin bir yıl sonra boyutu artmaya başlar Hakkında, penis ve skrotum de büyümeye başlayacaktır. Sizin Penis uzunluğu artacak ve genişliği daha az ölçüde artacaktır. Sizin testisleri yetişkinliğe ergenlik çocukluktan büyümeye devam edecektir.

Yüzde Sakallar Çıkar ve Tüylenme Başlar
Vücut saç büyüme için kontrol edin. Testislerini büyümeye başladı sonra, daha önce çok ince saçları, küçük saç, ya da hiç saç yoktu yerlerde vücut saç büyüyen olduğunuzu fark edebilirsiniz. Bu yerler senin koltukaltı, kasık bölgesi, kollar, bacaklar, göğüs, yüz, eller, ayaklar ve bulunur. Saçınız sadece yeni yerlerde büyümek olmaz, ama bunun yanı sıra kalın ve koyu hale gelebilir. Eğer kasık saç büyümeye sonra Genellikle, yaklaşık iki yıl yüz ve koltuk altı saç büyürüz. [4] Her çocuğun vücut farklıdır. Diğerleri vücut saç kendi miktarında önemli bir değişiklik görmezsiniz Bazı çocuklar, ergenlik döneminde kalın vücut saç gelişecektir. Bazı insanlar doğal olarak sadece diğerlerinden daha hairier vardır.
Kasık bölgesinde ve koltukaltı saç vücut saç geri kalanı, yanı sıra iri ve daha kıvırcık daha koyu alabilirsiniz.

Göğüs Kasları Gelişir
Göğsüne bir şişlik olup olmadığını kontrol edin. Bazı çocuklar 1-2 yıl göğüslerine şişlik gelişebilir. Bu son derece doğaldır ve göğüsler gelişmekte anlamına gelmez. Bu sadece vücudunuzun yeni forma ayarlanması anlamına gelir. Etrafında 13-14 yaşındasın ve herkesi etkilemez Bu durum genellikle.

Yoğunlaşmaya Başlar
Hafif ve orta şiddette akne kontrol edin. Akne hoş olabilir, ama ergenlik mükemmel doğal bir parçası. Vücudunuzdaki hormonların yüksek düzeyde, daha önce tek bir sivilce görmemişti vücudunuzun bölgelerinde akne salgınları neden olabilir. Neden bir parçası sizin yağ bezleri daha fazla terlemeye neden olur ve akne cildinizi daha eğilimli hale getirecek ergenlik sırasında daha aktif olacağını da. Çoğu erkek bu koltuk altı saç geliştirirken aynı zamanda ilgili sivilce gelişir.
Cildiniz daha yağlı büyüdükçe, size bakmak ve temiz hissetmeye devam etmek daha duş gerekebilir göreceksiniz.
Bazı çocuklar ergenlik döneminde ciddi sivilce gelişir. Bu sizin için bir endişe ise, o zaman sizin ve anne ilaç potansiyel tartışmak için bir doktoru görmek gerekir.

Ereksiyonlar ve Cinsel istek Artışı Görülür
Daha fazla ereksiyon yaşıyorsanız bakın. Penisini sertleşir ve uzatır zaman bir çocuk ya da adam ereksiyon vardır. Bu bir çocuk romantik ya da cinsel düşünceler vardır, ya da penisini uyarıldığında zaman zaman olabilir. Ereksiyonlar da halka iseniz biraz utanç verici olabilir, hiç bir uyarı ya da romantik düşünceler olmadan gerçekleşebilir.
Eğer ergenlik öncesi ereksiyon olabilir rağmen, cinsel duygular ve hormonlar geliştirmek gibi ergenlik döneminde daha sık ereksiyon elde ettiğinizi göreceksiniz.
Çoğu ereksiyon tamamen düz değildir – onlar eğri yukarı veya bir tarafa eğilimindedir.

Rüyalarda Cinsel ilişkiler ve Boşalma Meydana gelir
Islak rüyalar yaşıyorsanız bakın. Bir ıslak rüya sırasında, bir çocuk cinsel onun uyku sırasında uyandırdı ve meni boşaltır olur. Semen sperm içeren yapışkan bir sıvıdır. Eğer ıslak bir rüya Bazen, bir cinsel rüya sahip hatırlıyorum, ama uyandığınızda birçok kez sadece pijama, iç çamaşırı, ya da yaprak ıslak yama görebilirsiniz. [9] Eğer ıslak bir rüya var mı tespit ettiyseniz, o zaman penis ve kirli çamaşırlarınızı ya da çarşafları yıkamak gerekir.
Eğer ıslak rüya görmemiştim ama ergenlik diğer belirtileri yaşamış merak etmeyin – herkes onları alır.

Boyunuz Uzamaya başlar
Bir büyüme atağı kontrol edin. Her çocuk farklı bir zamanda büyür, ve sen tüm arkadaşlarınıza daha kafa uzun boylu aniden olduğunuzu, ya da bütün arkadaşları aniden üzerine gelerek yaparken çok büyüdü değil bulabilirsiniz. Ama merak etmeyin – ya arkadaşlar yakalayacak, ya da onlara yetişmek gerekir. Bu sadece daha fazla zaman alabilir. Burada bir büyüme atağı kontrol yaparken dikkat etmeniz gereken bazı şeyler şunlardır.
Tipik olarak, çocuklar kendi büyüme kızlara göre biraz sonra spurts olacak. Uzun bir yaz sonra okula geri gelmek ve sınıftaki tüm kızlar senden aniden uzun olduğunu fark edebilirsiniz. Bu gayet normal.
Parmaklarınızı büyüyen olup olmadığını görmek için bak. Ve ayakları büyüyor olmadığını görmek için kontrol edin. Örneğin bir boyut ayakkabı satın alırsanız ve size bir büyüme atağı içinde muhtemelen yaklaşık 3 ay içinde 3 boyutları ateş
Çoğu erkek bu kasık saç geliştirmek sonra büyüme zirve yaklaşık yarım yıl spurts ulaşır. Bazen dramatik uzun – Kendinizi uzun büyüyen bulacaksınız.
Sizin omuzları da yeni çerçevesi ulaşmak için daha geniş ve daha tam hale gelebilir.
Eğer bir büyüme atağı yaşadım gibi hissediyorum ama biraz uzun olsaydı eğer endişelenmeyin. Çoğu erkek onların geç gençler ya da erken 20s kadar onların yetişkin yükseklikleri ulaşamayan, bu nedenle büyümek için zamanınız olacak.

Daha erkeksi Bir Yüz Yapısına sahip Olursunuz
Yüzünüzün şekli edin. Ergenlik öncesinde, yüzünüz tür Charlie Brown gibi daha yuvarlak ve elma yanaklı, olabilir. Ergenlik sırasında, yüzünüzün daha oval şekilli olacak ve daha tanımlı ve yetişkin gibi görünecek. Bu ona her zaman bakarak alıştığınız beri yüzüne bir değişiklik çalışma zor olabilir. Bir yıl önce kendiniz fotoğrafları Check out, hatta birkaç ay önce ve bir fark tespit görmek.

Ses tellerinde Çatlamalar olarak sesiniz Kalınlaşır
Sesli çatlama başlamıştır olmadığını görmek için kontrol edin. Sen sesli bir cümlenin ortasında soğuk durdurabilirsiniz sinir çıtırtı sesi gibi ses çıkarır, hangi son zamanlarda bir çok çatlama olduğunu bulmuş olabilir. Bu halk biraz utanç verici, ama hiçbir korku var olabilir – çoğu erkek bir çatlama sesi deneyim, ve sadece bir adam olma yolunda konum bir işarettir. Sesin bir kaç ay sonra çatlama duracak ve derin olacak.
Sesiniz vücudunuzdaki, çünkü testosteron, erkek hormonu bir artış değişiyor. Bu onları daha derin bir ses üretmek için izin veren, senin ses telleri daha kalın ve yüksek sesle yapar.
Hormonlardaki Bu değişiklik aynı zamanda gırtlak büyük büyümek yapar. Ayrıca olarak bilinir senin boyun, kıkırdak bir çıkıntı bu değişikliği görebilirsiniz “Adem elması.”
Ayrıca, ses yukarı ve aşağı yerine bile güzel ve sondaj gider gibi, daha fazla sorun sesinizi kontrol sahip olduğunu görebilirsiniz.
Tipik olarak, sesli penis varlıklar büyümeye olduğu gibi aynı zamanda etrafında çatlama başlayacak.

Bir önceki içeriğimizBasur , Hemoroid Tedavisi nasıl Yapılır ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Makalede etiketleme yok
Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir