Evli Erkekler Neden Aldatır ?

Evlilik denilen olay her iki tarafın birbirine verdiği bir bağlılık sözünden ibarettir ömür boyu tutulması gereken bir söz anlamına gelir fakat ne yazıkki günümüzde artık evlilik kelimesi bir söz olarak tanımsanmıyor aklı başında olmayan bilinçsiz gerçekleştirilen bir takım evlilikler yanlış sebepler ve daha bir çok nedenlerden dolayı ikili tarafların her evlilik hayatından buz gibi soğumasına hem de kendilerine değişik çıkış kapıları aramalarına neden oluyor.

Evli veya sevgili olması fark etmez karşı tarafların birbirlerini aldatmasının herhangi bir gerekçesi nedeni sebebi ya da bahanesi olamaz bunu aslında en baştan kabul etmemiz gerekmektedir fakat ne yazıkki günümüz Türkiyesinde bir takım ilişkilerin veya birliktelikleri çok büyük bir çoğunluğu aldatma ile sonuçlanabilir hatta uzmanların istatistiklerine göre bakıldığında genelde aldatan taraf sürekli erkekler olarak görmektedir peki erkekler neden aldatır şimdi konumuza gelelim.

1.Genetik

Bilim adamlarının ilişkilerde kişilerin birbirlerini aldatması konusunda fareler ile yaptığı araştırmalarda erkek olan farelerin de aldatmaya çok meyilli olduğunu gözlemlenmiştir. Çiftleşme döneminde olan bir erkek hamster fare içerisinde dişiye nazaran bir çok başka fare arzusu bulunmaktadır. Erkek bu kafesteki kişiler ile bir çok kere seks yaptıktan sonra kendi köşesine çekilmiş bir bakımdan artık yeter demiş gibi görünmektedir. Ancak belli bir zaman sonra bulunduğu Kafese , yeni bir başka bir şey hamster fare konulduğunda tekrar etkisinde kalan erkek bari yeni dişiyle de bir çok gerçekleşmiştir kafesi başka birisi farenin bırakıldığı müddetce erkek var ya tekrar tekrar yeni bırakılan iş ifadelerle seks yapmış ve sevişmeye başlamıştır.

2.Cinsel nedenler

 

Türkiye toplumunda eşin konulduğu yer ile cinsellik bazen yanyana getirilmesi imkansız bir hale gelebiliyor bu sebepten dolayı erkekler eşleri ile aslında yaşamak istedikleri seks hayatını yaşayamadıklarından dolayı kendilerini dışlanmış bir şekilde tuhaf bir şekilde tatmin etmek ihtiyacı hissediyorlar.

Gerek düzenli ve düzgün bir seks hayatı gerek fantaziler beklentileri olumlu lıklar ve olumsuzluklar karşılıklı konuşularak karşı taraftaki kişilerin tatmin olması sağlanırsa aldatma oranlarının oldukça düştüğü de bilim adamları tarafından gözlemlenmiş olan bir durumdur.

 

Bir önceki içeriğimizSeks yapmadan önce yaşanan korkular başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Makalede etiketleme yok
Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir