Hamar Kabilesinde evlilik ve evlenmek yürek ister

Evet arkadaşlar şimdi çok enteresan bir konu ile yine karşınızdayız hamar kabinesinde evlenen erkekler yandı ..! Evlenmeye hazır olduğu düşünülen erkekler ,Hamar kabilesinde ilginç tören ve ayinler ile karşılaşıyorlar..

Öncelikle aramıza hoş geldin demek için düzenlenen törenler yapılıyor ara sıra gençlere oldukça zor anlar yaşadı biliyorlar evlenmesi oldukça zor olan hamar Kabilesi deki kadın ve erkeklerin geçtiği süreçlerde ise Dünyanın her yerinde yaşı geldiğinde yetişkin olduğunda evlenmek isteyenler ilginç törenler ve ayinler yapıyorlar Ancak bu kabile çok enteresan arkadaşlar.

Hamar kabilesinde evlenmek isteyen erkekler erkekliğe ulaşabilmek için önce sünnet oluyorlar daha sonra boğa atlayarak 2 ritüelden geçmek zorunda kalıyorlar bu durum genç hama erkeklerinin gençlikten yetişkinliğe geçiş dönemini ispatlaması anlamına geliyor.

ilk olarak kabul eder bulunan genç bireyler ailelerinin gözlerinin önünde kırbaçlanmak zorundalar ve hemen arkasından 4 kısırlaştırılmış ineğin üzerinde deli gibi koşmak zorundalar Eğer 15 tane boğanın üzerinden Başarılı bir şekilde atlamayı başarırlar sağ kabine erkeği evliliğe hazır olarak görülüyor.

 

 

Bir önceki içeriğimizKivinin Faydaları Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Makalede etiketleme yok
Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir