Kırmızı Turp Hangi Hastalıklara İyi Geliyor?

Kırmızı Turp Hangi hastalıklara iyi gelir ve Nerede Yetişir ?

Bu makalemizde sizlere kırmızı topun hangi hastalıklara ve nelere iyi geldiği konusunda bilgiler verecegiz.

Sizlerinde bildiği gibi içi beyaz dışı kırmızı olan turp çok ve çok faydalı olan bir bitki çeşididir daha doğrusu bir bitkinin köküdür.Kırmızı turp turp giller ailesine ait olan bir bilgidir ve içinde ah be iki be 6C & K vitaminleri bulunmaktadır.Ayrıca kırmızı topun içerisinde bir çok mineraller de bulunur bu yerler demir fosfor bakır potasyum kalsiyum selenyum ve magnezyum şekilde sıralanır.Yılın neredeyse her ayı yetişebilen bir bitki olan kırmızı turp yer altında yetişir ve türkiye’de genellikle Akdeniz bölgesinde bulunur.

Kırmızı tulum çok güzel bir sebzedir ve genellikle salatalara rendelenir bu şekilde dinleyerek ve yenilebilir limon sıkılarak tüketilirse çok daha lezzetli bir hale gelecektir ama kırmızı turpu çayı bir halde yemek çok daha sağlıklı haşlanarak veya turşu yapılarak da kırmızı topu tüketebilirsiniz.

KIRMIZI TURP ŞU HASTALIKLARA ÇOK İYİ GELİR

Kırmızı turp sindirim sistemini çok iyi gelen bir sebzedir yiyeceklerinizin hazmedilmesinde inanılmaz bir yardımcı faktördür kırmızı toprak içerisinde bulunan gibiler sayesinde sindirim sistemindeki bütün organlar çok büyük bir fayda .görürler.

Kalp sağlığını düşünen insanlar için kırmızı Turpun içerisinde bulunan demir sayesinde kalp sağlığına çok iyi geldi tıbbi olarak kanıtlanmıştır her çeşit kalp hastalıklarından sizleri koruyan bir sebze olarak bilinen en üstün sebzelerden birisi kırmızı turptur.

Kırmızı Turpun içerisinde bulunan Mineraller ve protein kas oluşumunu sağlarken kas sağlığınızın açısından inanılmaz bir koruma kalkan olarak görülebilir kramp girdiğinde ya da kaslarınızda herhangi bir kasılma meydana geldiğinde kırmızı turp ona çok iyi gelecektir.

Peki Kırmızı Turp , Cilt Sağlığımıza da iyi gelir mi ? Faydaları var mıdır ?

Kırmızı turp ciddi sağlığımız için oldukça önemli bir sebze türüdür özellikle ciltlerin üzerinde bulunan iltihaplara ve değişik enfeksiyonlara çok iyi gelir tıpkı bir krem gibi cildimizin nemli kalmasını sağlar ve cildi ölü hücrelerden kurtararak erken yaşlanmanın önüne geçmiş olur kırmızı turp ezilerek dilde sürülürse cildi yaşlanma etkilerine karşı koruyan inanılmaz bir merhem gibidir.

Kırmızı Turp Saçlarımıza iyi gelir mi ? Saç sağlığı Açısından faydalı mıdır ?

Kırmızı turp sebzesinin saçlarımızı iyi gelip gelmediğini merak eden arkadaşlar için ise şu şekilde bir açıklama yapabiliriz saç köklerini inanılmaz bir şekilde güçlendirir ve bu sayede ise saçlarınızın dökülmesini engelleyen bir konusu olur saçlarınızda oluşan köpeklerin nemli kalarak konuşmamasına ve kepek oluşumunu engellemeye sebep olur düzenli bir şekilde kırmızı top tüketirseniz saçlarınız daha sağlıklı daha canlı daha parlak bir görünüme sahip olacaktır turp suyunu sıkarak saçlarınızı sürebilirsiniz.

 

Bunların haricinde ise kırmızı turp öksürüğe çok iyi gelen bir sebzedir. Kırmızı Turpun suyunu sıkarak bal ile karıştırıp güzel bir şekilde içerseniz öldüğünüz kısa bir sürede kesilecektir .Özellikle çocuklarınız için kırmızı turp ve bal suyu inanılmaz bir ilaç gibidir. Kolestrole de iyi gelen kırmızı turp ilaç özelliği ile vücudunuzun bir çok hastalığa karşı korunmasına sebep olur hasar almış olan hücrelerinizi onları bağırsaklarınızı hareketlendirerek Zayıflamanıza da yardımcı olur.

 

Bir önceki içeriğimizJaponya'da robot belediye başkanı oldu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Makalede etiketleme yok
Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir