Moğol saç modelleri ve mısır örgü nasıl yapılır ?

Saç modelleri , değişik yüz şekillerine göre değişkenlik gösterebilmektedir.Mesela bazı yüz tipleri için topuz olan modeller çok daha güzel görünürken , bazı yüzlere de örgülü saç modelleri çok daha şık görünebilmektedir.Bu nedenle yüzümüzün şekline göre en uygun olan saç modelini tercih etmemizde fayda vardır. Yüz tiplerine göre mısır örgüsü yapmak isteyen arkadaşlar için örnek vermek gerekir ise eğer , Balık Sırtı ve Kılçık adı verilen örgü modelleri denenebilir. Ama mısır örgüsü saç tasarımı , diğer örgü şekillerine göre biraz daha zor olduğu için çok fazla bilinen bir örgü tipi değildir. 

Mısır örgü genelde ve sık olarak saçları uzun olan bayanların tercihen seçtiği bir örgü modeli olarak kullanılır.Yapılma şekli de zaten uzun zaçlarda çok daha kolaydır ve çok daha şık bir görünüm sağlar.Mısır örgüsünün yapılması için en uygun saç modeli ise düz saçlardır.Eğer kıvırcık ponçik bişeyseniz , öncelikle saçlarınızı düzleştirmenizi tavsiye ederim.

Düzleştirdiğiniz saçınızı güzelce tarayın.Sonra arkaya doğru atın.Bunlar mısır örgüsünü yapabilmeniz için ilk adımlar.

Daha sonra ise , saçlarınızı tam ortadan iki tarafa doğru ayırın ve sol elinizde bulunan saçlarınızı , sağ elinizdekilerle birleştirin.Hemen arkasından da , tam tersi ile sağ tarafta kalan saçlarınızı , sol tarafa doğru atın.Bunları yaparken saçlarınızı sıkı sıkı tutun ve sonuna kadar aynı şekilde devam edin.

Eğer yaparken kafanıza takılan , ya da beceremediğiniz bir şey olursa , sizlere daha çok yardımcı olabilmesi için sizlere sunulan aşağıdaki videoyu’ da izlemenizde fayda var.Video da detaylı bir şekilde izleyerek , saçlarınızı mısır örgüsü yapabilirsiniz.

Bir önceki içeriğimizFaktoring nedir ? Banka kredisinden farkı ve avantajları nelerdir ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Makalede etiketleme yok
Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir