Nargilemi daha zararlı Yoksa sigara mı ?

Nargilemi daha zararlıdır, yoksa Sigaramı daha zararlı sorusunu neredeyse merak etmeyen hiç bir şey yoktur diye düşünüyoruz.

Özellikle son zamanlarda olabildiğince fazla içilen sigarayla kıyaslandığı zaman, daha az zararlı olduğu düşünülen nargile ve elektronik sigaralar aslında sandığımızın aksine Sigaradan daha tehlikeli bir zarar vermektedir.insanlarımız, Araştırmadan soruşturmadan sadece çevresinden duydukları ile hareket ettiklerinden dolayı, Türkiye’nin büyük bir kitlesi Sigarayı bırakmak için elektronik sigaralara ve nargileye yönelmişlerdir.Uzmanlar, sigara ve nargile arasındaki farkı anlatabilmek için şöyle bir açıklamada bulunmuştur. 1 saat boyunca içtiğimiz nargile ile almış olduğunuz nikotin ile bir sigara içiminde Soluduğumuz Duman miktarından 50 kat daha fazla zarara uğruyorsunuz.!

Sigara Yıllardır Popülaritesini Koruyor.!

Bugün günümüzde sigara içmenin çok küçük yaşlara kadar düştüğünü ne yazık ki biliyoruz. Özellikle de Türkiye’de, tütün kullanımının çok değişik kültürler ve geleneklerinde kullanım şekillerini farklı olduğunu biliyoruz. Yani bazı bölgelerde sigara çiğneyerek puro şeklinde ve nargile gibi yöntemler de içermektedir. E Tabi ki, sigaranın diğer yöntemlere göre daha popüler olma nedenlerinin en başında ise daha pratik ve içimize çektiğimiz de öksürtmüyor olmasıdır.

Yılda 7 milyon insan Sigara Yüzünden Ölüyor

Düşünebiliyor musunuz, bir yılda tam 7 milyon insan sigara yüzünden hayatını kaybediyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün yayımladığı istatistiklere göre, dünyada 1 milyar insan maalesef sigara kullanıyor ve yaklaşık 7 milyon insan bir yıl içerisinde sigara yüzünden kanser olarak ya da değişik hastalıklara yakalanarak hayatını kaybediyor.

Adem Yavuz
Adem Yavuz hakkında 240 makale
Ellerneder.Com Site Kurucusu. Grafik Tasarımı , Web Tasarımı ve İnternet reklamcılığı. Moonstarweb Reklam Ajansı Kurucusu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*