Seks yapmadan önce yaşanan korkular

Seks konusu bizler için gizli ve gizemli bir olaydır.Muhafazakar olan güzel ülkemiz Türkiye’de değişik ön yargılar ve geleneklerimiz sebebi ile net ve relaks bir seks hayatına sahip olan çok ama çok az insan mevcut. Çocukluktan başlanarak seks konusunda sürekli geri vites yaptırıldığımız için seks hayatımızda çokta iyi sayılmayız. Bu nedenle bir çoğumuz yatakta sorunlar yaşıyoruz.Olay seks olunca meydana gelen korkular ve endişeler de bu nedenlerden dolayı artıyor.Şimdi seks konusuna bakış açılarınızı biraz daha değişime uğratacak yazımıza gelelim.

Seks Esnasında Acı Hissiyatı

Özellikle bayanlar seks konusunda acı duyma olayında biraz haklılar.Doktorlara göre bile kadınların ortalama %40 ile %50 ‘ si cinsel ilişki esnasında acılar çekmekte.Lakin , bu acıların aslında çözümü de var.Uzman doktorlar bu konuda bir sürü ilaç ve krem tarzı şeyler geliştirerek , seks esnasındaki acıyı olabildiğince minimum seviyeye düşürdüler.Kaldı ki psikolojik olarak hazır olan bir kadının acı çekme olasılığı da neredeyse yok denecek kadar azdır.Yatakta sevişirken acı hissiyatını aklınızdan çıkarıp partnerinizle , fısıldaşarak yada konuşarak bu acı hissiyatını bir nevi kafanızdan çıkarabilirsiniz. Kadının bunları yapmasının yanı sıra , erkeğinde seks yaparken ön sevişmeyi daha uzun tutması da acıların dinmesinde , yada tamamen hissedilme oranının sıfıra inmesinde büyük bir etken.

Sekste İyi Bir Performans Gösterememek

Bu konuda ise erkekler ne yazık ki çok mağdur durumdalar.Ne zaman seks yapma olayına girişilse , erkeklerde performans düşüklüğü korkusu ön tarafa geçip filamayı ele alıyor. Kafalarda başarısız olursam korkusu ile orgazm olamayan erkeklerin sayısını sadece biz erkekler biliriz : ) Ama Bu elbette büyük bir hata.Daha ilişkinize başlamadan başaramazsam korkusu içerisine girmek maça 1-0 Yenik başlamaktır.Hiç kimse ilk deneyiminde seks konusunda ultra profesyonel bir performans sağlayamaz.Bunu göz önünde bulundurarak , karşınızdaki insan ile duygusal bağlamda bir köprü kurun ve sevişin gitsin.

 

Bir önceki içeriğimizKadınların Erkeklerde Seksi Bulduğu Özellikler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Makalede etiketleme yok
Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir