Sıçarken Oturma Organınızı Koruması için Tuvalet Kağıdı Kullanmayın

Evet arkadaşlar 7 gün 24 saat boyunca sizler için bilimsel konularda araştırma yapan editörlerimiz tarafından bulunmuş olan ilginç bir makalemizde sizinle paylaşmak istiyoruz. Tuvalette sıçarken, bakterilerden korunmak için oturma organımızın yani totonuzun altına açtığınız o kağıdı açmayın .. !

Neden mi ?

Çünkü insanlar benzinliklerde falan sıçmak için girdikleri o umumi tuvaletler de kağıdın sağlıklı olduğunu zannederek büyük bir yanılgı içerisine giriyorlar.Siz bu durumun sağlıklı olduğunu düşünebilirsiniz ancak hiçte öyle değil.Öncelikle sıçmak üzere oturduğumuz o glozetler akıllı bir sistemle inşa edilmiştir.Onların şekilleri üzerinde bakteri yayılmasına izin vermez. İkinci olarak ise , bir çok kişi tuvalet kağıdını kullandıktan sonra kapatmaz , o kağıt nemlenir.O daracık alanda bütün işeyip sıçanların bakterilerini içine çeker.Çünkü kağıt , özellikle de peçete türü kağıtlar emicidir.Yani Onlarda daha fazla bakteri vardır.

Sıçmaya girerken yanınızda ıslak mendil bulundurun , totoyuda onunla silersiniz : )

 

Adem Yavuz
Adem Yavuz hakkında 239 makale
Ellerneder.Com Site Kurucusu. Grafik Tasarımı , Web Tasarımı ve İnternet reklamcılığı. Moonstarweb Reklam Ajansı Kurucusu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*