Sol göz seğirmesi neden olur? Nasıl geçer?

Siz değerli okurlarımıza düşünerek sonra göz seyirmesinin neden olduğunu ve nasıl geçtiğini anlatmak istiyoruz.Sol göz seyirmesi veya miyokimi tekrar eden ve istemsiz bir şekilde göz kaslarının kasılması durumunda gerçekleşen bir olaydır. Genellikle üst göz kapağında görülen bir durumdur. Birçok insanın geçirmiş olduğu bu kasılmalar, bazen çok şiddetlidir .Bazen bu durum iki göz kapağının altında da kapanmasına sebep olacak kadar şiddetli olabilir ve sizi rahatsız edebilir. Bu duruma ise bu Blefarospazm adı verilmiştir.

 Sol göz seyirmesi ndeki kasılmalar genellikle Birkaç saniye ya da birkaç dakika başı görülen bir olaydır sol göz seyirmesi birkaç gün aralıklarla Hatta haftalarca da devam edebilir Bu yüzden her ne kadar kendi kendine geçen bir durum olsa bile insanları çok rahatsız ettiğinden dolayı söz konusu durum yoğun bir şikayet oluşturmaktadır.

Çok nadir olarak görülen bir durum olsa bile yüzünüzde başka hareketlenmeler kasılmalar yaşanıyorsa ,bu Kronik bir hastalığın ya da Kronik bir hareketin habercisi olabilmektedir. Örnek vermemiz gerekirse son gözümüzün seyirmesinin sebepleri Yüzümüzdeki tahrişler, gözümüzün kaşınması ,gözümüzün gerginleşmesi ,yorgun olmanız, uykusuzluk çekiyor olmanız,Fiziksel olarak bir zahmete girmiş bulunmanız ya da bazı ilaçların yan etkileri ve Kafein nikotin ya da Alkol olabilir.

{"autoplay":"true","autoplay_speed":"3000","speed":"300","arrows":"true","dots":"true"}

Bir önceki içeriğimizGüneş yanığını ne geçirir? Güneş yanığına ne iyi gelir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Makalede etiketleme yok
Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir