Telefon Bağımlılığından Nasıl Kurtuluruz ?

Sabah kalktığın zaman ilk olarak hemen elin telefonuna uzanıyor.Yastığın altında her daim yanı başında, otobüste giderken, araba sürerken ,frene bastığında ,kırmızı ışıkta bile durduğunda her zaman ilk olarak Elin cep telefonuna uzanıyor.

Arkadaşınla sohbet ediyorsun, gözün onda yeni bir şeyler var mı diye bakıyorsun. Gece geç saatte kalkıyorsun ve geri döndü mü diye yine cep telefonuna bakıyorsun.Yatağa uzandığın zamanı kafanı yastığa koyduğun zaman bir bakıyorsun gece bir şeyler olmuş mu diye yine cep telefonuna bakıyorsun ? Kardeşim Sen Manyak mısın ?

 Arkadaşım neden bahsediyorum Sence ? Tabii ki de akıllı telefonlardan… Bugün cep telefonuyla biraz fazla yakın olan bir insan günde 5 defafan daha fazla kez telefonuna Dokunuyor. Bu öyle bir hale geliyor ki, telefon artık hayatımızın en büyük bağımlılıklarından birisi haline geldi maalesef.Cep telefonuna Bağlı yaşayan insanların birçoğu bundan haberdar bile değiller aslında.

Bütün bağımlılıklarda Ana kuralımız ilk başta kişinin kendisinin bağımlı olduğunu kabul etmesidir arkadaşlar.

Ama gel görelim ki ; birçok bağımlılık sahibi olan insan , alkol bağımlılığını ,sigara bağımlılığını, madde bağımlılığını dahi kabul etmezler ve  bağımlı değilim İstediğim zaman bırakabilirim derler.

Bu Durum cep telefonunda  da geçerli. Ama çoğu insan karşısında telefonu bırakabileceği şey olmaz noktasından çıkmış durumdalar. Cep telefonu yanında ya da yakınlarında Olmadığı zaman kendilerini biraz kötü hissediyorlar.Şimdi seninle beraber yapalım bakalım akıllı telefonuna ne kadar bağımlısın…

Devamı Videoda ..

Bir önceki içeriğimizAldatma Sonrası Güven Yeniden Kazanılır mı ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Makalede etiketleme yok
Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir