Uzun saçlardan bit nasıl temizlenir?

Saçları çok uzun olan arkadaşlarımız için uzun saçlardan bitkilerin nasıl temizlenir üzerine dair birkaç onu paylaşmak istedik sevgili arkadaşlar.

Sağlığınıza herhangi bir zararı olmadığı halde görünüşü ve uyandırmış olduğu o kötü his açısından bit ve sirkeler oldukça insanların canını sıkan bir durumdur. Genellikle Küçük çocuklarda görülse bile bu durum büyük insanlarda yani yetişkinlerde de meydana gelen bir olaydır. Saçlarda oluşan bitkilerin temizlik ve herhangi bir ilgisi yoktur. Odak noktası olmadan en fazla 24 saat yaşayabilecekleri için genelde direkt olarak kafa teması ile kişiden kişiye zıplayarak geçebilen küçük canlılardır.Kafa derisinde veya omuzlarda kırmızı benekler çok yoğun bir kaşıntı veya gece uykunuzda sizi rahatsız edebilecek bir hissiyat yaratabilen canlılardır.

Eczanelerde satılmakta olan birtakım bit şampuanları olmasına rağmen evinizde doğal olarak çözümlere ulaşabileceğiniz konulardan sizlere bahsetmek istiyorum sevgili arkadaşlar.Özellikle çok uzun olan saçlardan bu bitkilerin ağrılarına bilmesi ve tamamen temizlenebilmesi için evde uygulayabileceğimiz doğal yöntemleri sıralamamız gerekirse sizlere şu şekilde örnekler verebiliriz aşağıda vermiş olduğumuz örnekleri uyguladığınız zaman kesinlikle ve kesinlikle saçlarınızda bulunan bitkilerden kurtulacaksınız arkadaşlar.

Uzun saçlardan bit temizlemek için uygulayabileceğiniz yöntemler.

  1. Evde doğal yollarla saçlarımızdaki bitlerden kurtulmanın yöntemlerinden ilk olanı Hindistan cevizi yağı,  sevgili arkadaşlar 3-4 kaşık dolusu Hindistan cevizi yağını güzel bir şekilde hepsini saç dairesinde ve saçınızın derisine Masaj yaparak güzelce uygulayın.Saçınızı bir bone ya da evde bulunan herhangi bir bez  ile tün gece sarılı bir halde geçirin.Sabah uyandığınızda saçınızı güzelce şampuanla yıkadıktan sonra uçları düzgün bir tarakla tarayın.5 gün boyunca bu dediğimizi uygularsanız bitlerden kurtulursunuz.
  2. ikinci olarak bize çay ağacı yağı önerebiliriz. Çay ağacı yağı kendiliğinden birçok böcek kıran bir ilaç gibidir.Bit ya da sirkeleride öldürecek kafa derisindeki kaşıntı iyi ama en mükemmel ilacınızdır. Evet çay ağacı yağını kullanırken dikkatli olmalısınız.Çünkü oldukça güçlü bir yapıya sahip olan doğal Bir ilaçtır. Saç diplerinizin her 30 milimetresi için 5 veya 3 damla olabilecek şekilde dökerek şampuanınız ile karıştırın.Saçınızı şampuan varken bu karışımı kullanın ve kurutma süreci sırasında saç kurutma makinenizi kullanarak saçlarınızı güzelce yıkayın. Düzgün bir tarak yardımıyla saçlarınızı güzelce tarayın ve en az iki ay bu şampuanı kullanan sevgili arkadaşlar.Başka bir alternatif sunmamız gerekirse , 3 çorba kaşığı ile zeytinyağı karıştırabilirsiniz bir çorba kaşığı çay ağacı yağını karıştırın sizin tercihinize göre bir çorba kaşığı okaliptüs yağı da ekleyebilirsiniz bütün kafanızın derisine güzelce uyguladıktan sonra Masaj yaparak uygulamaya devam edin. 30 dakika saçınızda bu uygulamayı bekletin. Sonra saçınızı güzelce şampuanla yıkayın bu yöntemi Haftada iki ya da üç kere uygularsanız. Bir iki ay içerisinde ömür boyu bitlerden Kurtulmuş olursunuz.
  3. 3. olarak ise limon suyu Tabii ki; limon suyu birçok konuda biliyorsunuz ki doğal bir ilaç olarak kullanılan bir sebze türüdür limon suyu asidik etkisi ile bit ve sirkeleri ortadan kaldırma konusunda inanılmaz bir ilaçtır arkadaşlar. Kafanızı derisinde Taze sıkılmış olan Limon suyunu güzelce ellerinizle Masaj yaparak sürüp 30 dakika boyunca bekletin. Önce sirke yardımıyla hemen arkasından ise ılık su ile saçlarınızdan Limon suyunu temizleyin.Bu formülü Haftada bir kez uygulamanız sizin için en iyi sonucu verecektir. Bunların haricinde yine bir çorba kaşığı taze limon suyuna 4 tane sarımsak ezip güzelce karıştırdıktan sonra kafa derinize Masaj yaparak bunu da uygulayın. Saçınızı kalın ve sağlam bir havlu ile güzelce sarın, Bu şekilde bir saat boyunca bekletin, hemen arkasından güzel bir şampuan ile saçınızdan Bu karışımı çıkarın bunu 5 gün boyunca tekrarlarsanız bitleri neden yine Kurtulmuş olursunuz.
  4. 4. seçeneğinimiz ise zeytinyağı sevgili arkadaşlar zeytinyağı bitleri öldürecek içeriklere sahip olan bir üründür. Ancak git saatlerce Nefes almadan yaşayabilen bir pislik olduğu için : )  Tüm gece boyunca saçta bekletmek daha kesin bir suç çözüm olacaktır. Saçınıza zeytinyağı sürdükten sonra, düzgün ve ince bir tarak yardımı ile biti saçınızdan temizleyebilirsiniz. Sizin için bu durum çok daha kolay olacaktır, saçınızı güzelce sardıktan sonra bir gece boyunca bekletin, ertesi gün saçınızı şampuanla güzelce yıkayıp havlu ile kurulayın son olarak düzgün ince bir taraf bile saçınızdan bitleri ayıklayabilirsiniz.

Bir önceki içeriğimizSivilceler için en etkili çözümler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Makalede etiketleme yok
Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir